VarroMed – płyn Bee Vital – 555 ml

PLN 105

Sprzedam płyn VarroMed Bee Vital, do sprzedania 2 butelki produktu po 555 ml. Termin ważności: 05.2020. Cena 105 zł za butelkę. Proszę o kontakt telefoniczny.

VarroMed – płyn Bee Vital – 555 ml
Skład:
1 ml produktu zawiera: Kwas mrówkowy 5 mg, Kwas szczawiowy dwuwodny 44 mg (co odpowiada 31,42 mg kwasu szczawiowego bezwodnego); Substancje pomocnicze: Karmel amoniakalno-siarczynowy (E150d), Syrop sacharozowy, Wyciąg z propolisu 20%, Olejek z anyżu gwiazdkowego, Olejek cytrynowy, Kwas cytrynowy jednowodny, Woda oczyszczona.
Postać farmaceutyczna:
gotowa zawiesina do polewania w ulu, o barwie jasnobrązowej do ciemnobrązowej.
Wskazania lecznicze:
zwalczanie warrozy (Varroa destructor) w rodzinach pszczoły miodnej z czerwiem i bez czerwia.
Przeciwwskazania:
nie stosować w okresie pożytku.
Dawkowanie i droga podawania:
podanie w ulu. Produkt nanosić na pszczoły w uliczkach międzyramkowych korpusu gniazdowego . Należy upewnić się, że leczone pszczoły mają wystarczający dostęp do wody do picia.
Dawka:
wstrząsnąć przed użyciem. Dawkę należy starannie dostosować do wielkości rodziny pszczelej. Należy określić wielkość rodziny pszczelej oraz liczbę przestrzeni zajętych przez pszczoły, które będą leczone, a następnie wybrać wymaganą ilość produktu. Należy zastosować następujący schemat dawkowania:
• liczba pszczół 5 000 – 7 000 – 15 ml
• liczba pszczół 7 000 – 12 000 – 15 do 30 ml
• liczba pszczół 12 000 – 30 000 – 30 do 45 ml
• liczba pszczół powyżej 30 000 – 45 ml
produkt należy stosować przede wszystkim w okresach niskiej aktywności lotnej pszczół (późnym popołudniem, wieczorem). Aby uniknąć przedawkowania produktu VarroMed u poszczególnych pszczół, należy starać się równomiernie rozprowadzić produkt na pszczoły, szczególnie w kłębie zimowym. Nie należy stosować produktu VarroMed w okresie pożytku nektarowego ani wówczas, gdy w ulu znajdują się plastry z miodem. Przed zastosowaniem należy ogrzać produkt do temperatury wynoszącej od 25°C do 35°C, a następnie dobrze wstrząsnąć.
Przed podaniem zaleca się usunięcie mostków woskowych między górnymi listewkami ramek. Nie należy podnosić ramek w czasie podawania produktu i mniej więcej przez tydzień po ostatnim cyklu leczenia. Aby ustalić poziom inwazji roztoczy w ulu, należy kontrolować śmiertelność roztoczy: należy monitorować osypane roztocza na wkładce dennicowej ula przed pierwszym cyklem leczenia, a następnie maksymalnie 6 dni po każdym cyklu leczenia. Należy przeprowadzić jednoczesne leczenie wszystkich rodzin pszczelich znajdujących się w danym miejscu, aby zminimalizować ryzyko ponownej inwazji roztoczy.
Przedawkowanie:
po podaniu 10% roztworu kwasu szczawiowego dwuwodnego w 50% roztworze cukru odnotowano trwałe zmiany w przewodzie pokarmowym i narządach wydalniczych po upływie 72 godzin. Podanie kwasu szczawiowego o stężeniu wynoszącym 20% w 50-procentowym roztworze.

Aby skontaktować się z autorem ogłoszenia, zadzwoń: 691150588