Rozpoczęła się druga edycja, organizowanego przez KUL, ogólnopolskiego konkursu „Bliżej pszczół”. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Zgłoszenia trwają tylko do 20 grudnia 2017 r.

Celem konkursu „Bliżej pszczół” jest popularyzacja wśród młodego pokolenia wiedzy na temat pszczelarstwa, roli jaką pszczoły odgrywają w środowisku naturalnym, wiedzy na temat roślin miododajnych, a także wiedzy na temat prozdrowotnych właściwości produktów pszczelich.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: dla uczniów szkół gimnazjalnych i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodami dla najlepszych uczniów gimnazjów są laptop (za 1 miejsce), smartfon (za 2 miejsce), tablet (za 3 miejsce), przyjęcie w poczet uczniów Technikum Pszczelarskiego oraz udział w Międzynarodowych Zawodach Młodych Pszczelarzy. Najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, oprócz takich samych nagród rzeczowych jakie otrzymają ich młodsi koledzy, mogą liczyć na indeksy na kierunek Architektura Krajobrazu lub Gospodarka Przestrzenna KUL.

Konkurs „Bliżej pszczół” odbywać się będzie w dwóch etapach: szkolnym, który będzie miał miejsce w dniu 10 stycznia 2018 r. oraz finałowym, który odbędzie się w dniach 22-23 marca 2018 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zgłoszenia do konkursu trwają do środy 20 grudnia 2017 roku. Organizatorzy czekają na zgłoszenia szkół z całej Polski. Gorąco namawiamy dyrektorów i nauczycieli przedmiotów przyrodniczych ze szkół ponadpodstawowych do popularyzacji wśród młodzieży wiedzy pszczelarskiej oraz zachęcenia uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

Konkurs został objęty patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Bliżej pszczół - plakat informacyjny

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej Pszczół” – plakat informacyjny; źródło: www.kul.pl

 

 


Źródło: KUL