1 sierpnia Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego podpisał z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Szczecinie umowę, na mocy której samorząd przekazał pszczelarzom 300 tysięcy złotych na zakup karmy dla pszczół z prebiotykami.

Umowę z WZP w Szczecinie podpisali marszałek Olgierd Geblewicz oraz wicemarszałek Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz. Tegoroczne wsparcie dla zachodniopomorskich pszczelarzy to nie pierwsza pomoc samorządu województwa dla pszczelarzy. Podobne programy działają w zachodniopomorskim od kilku lat.

Byliśmy jednym z pierwszych województw w kraju, w którym Samorząd Województwa zauważył rolę pszczół. To nie tylko gospodarka, ale także utrzymanie bioróżnorodności. Bez tych pszczół miodnych nasze otoczenie wyglądałoby zupełnie inaczej.

Wiceprezes zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Szczecinie dr inż. Jerzy Samborski

W zeszłym roku dzięki takiemu samemu dofinansowaniu samorządu wojewódzkiego udało się zakupić 81 ton wysokiej jakości pokarmu z prebiotykami, która trafiła do 1250 pszczelarzy, a zakupiona karma pozwoliła w zeszłym roku dokarmić 57 tysięcy rodzin pszczelich.

Podobnie jak w latach ubiegłych dystrybucją zakupionego pokarmu zajmie się Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie.

 

 


Źródło: https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/karmienie-pszczol-wazne-dla-ich-przetrwania-wsparcie-dla-wojewodzkiego-zwiazku-pszczelarzy-w