W piątek 27 września w Stalowej Woli odbędzie się VI Forum Pszczelarskie „Stalowa pszczoła nie istnieje”. Zapraszamy, za organizatorami, do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Forum pszczelarskie „Stalowa pszczoła nie istnieje” to konferencja naukowa dotycząca szeroko pojętej ochrony i hodowli pszczół. Tegoroczne Forum pszczelarskie w Stalowej Woli poświęcone będzie tematyce wykorzystywania produktów pszczelich w leczeniu (apiterapii), przyczyn wpływających na jakość miodu i wielkość miodobrania, ochronny pszczół przed chorobami oraz współpracy na linii pszczelarze – rolnicy. Wśród prelegentów tegorocznej konferencji znajdują się, między innymi, prof. Artur Stojko, dr Zbigniew Kotłowski i dr Paweł Chorbiński.

 

VI Forum Pszczelarskie „Stalowa pszczoła nie istnieje” – program

8.15 Rejestracja uczestników
9.00 Otwarcie Konferencji
9.30 Apiterapia w naukach medycznych XXI wieku – prof. Artur Stojko
11.30 Przerwa na kawę
12.10 Słabe zbiory miodu – wina natury czy pszczelarza – dr hab. Zbigniew Kołtowski
13.10 Zagrożenie zdrowotne pszczół związane z gospodarką wędrowną – dr hab. Paweł Chorbiński
14.10 Przerwa na kawę
14.30 Pszczelarze i rolnicy – wspólna walka o przyszłość – dr Jerzy Próchnicki, dr inż. Michał Krysiak
15.10 Dyskusja i podsumowanie VI Forum Pszczelarskiego Stalowa pszczoła nie istnieje
15.20 Poczęstunek. Zakończenie

 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w Forum Pszczelarskim „Stalowa pszczoła nie istnieje” proszone są o zapisy telefoniczne lub mailowe (Witold Tutak – tel. 15 643-36-47, e- mail: w.tutak@stalowowolski.pl oraz Grzegorz Janiec – tel. 15 643-36-50, e-mail: g.janiec@stalowowolski.pl). Ilość miejsc jest ograniczona.

Organizatorem forum „Stalowa pszczoła nie istnieje” jest Powiat Stalowowolski wraz z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Stalowej Woli, Podkarpacką Izbą Lekarsko-Weterynaryjną w Przemyślu, Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Powiatowym Związkiem Pszczelarzy w Stalowej Woli oraz z Gminą Zaleszany. Forum Pszczelarskie objął swoim patronatem marszałek Województwa Podkarpackiego.

Początek konferencji w piątek 27 września 2019 roku o godz. 9.00 w auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Krakowskiej w Stalowej Woli, przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 4.

 

 


Źródło: https://stalowowolski.pl/zapraszamy-na-vi-forum-pszczelarskie2