W olsztyneckim skansenie, w ramach grantu z programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, powstało „Ziołowe królestwo dzikich pszczół”.

Muzeum Budownictwa Ludowego, Park Etnograficzny w Olsztynku jest jednym z tegorocznych laureatów konkursu grantowego organizowanego w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Grant w wysokości 12.000 złotych olsztynecki skansen przeznaczył na utworzenie ogrodu ziołowego – miejsca przyjaznego pszczołom oraz na warsztaty, wystawę planszową i organizację Wielkiego Dnia Pszczół.

W realizacji tego projektu grantowego udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół im. K.C. Mrongowiusza i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku, seniorzy z Olsztynka, a także panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz turyści, którzy odwiedzili w tym roku olsztynecki park etnograficzny.

W ramach projektu stworzono na terenie parku etnograficznego ogród ziołowy, w którym nasadzono w sumie 773 rośliny – byliny, krzewy i drzewa przyjazne pszczołom oraz wystawę planszową dotyczącą problematyki pszczelarskiej, a także zorganizowano warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli słuchacze Uniwersytetu III Wieku z Olsztynka, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Mierek, pensjonariusze Dziennego Domu Seniora z Olsztynka, a także dzieci, rodzice i turyści.

 

 


Źródło: https://www.olsztyn24.com/news/34328-w-olsztyneckim-skansenie-powstalo-ziolowe-krolestwo-dzikich-pszczol.html