Już we wrześniu przez Polskę przejedzie Rajd w obronie pszczół. Rajd odwiedzi 16 polskich miast, w których odbędą się specjalne eventy poświęcone pogarszającej się sytuacji pszczół.

Rajd w obronie pszczół odbędzie się w dniach od 9 do 16 września. Uczestnicy poruszający się piętnastoma Fiatami 126p przejadą niemal całą Polskę, od Krakowa do Koszalina. Rajd odwiedzi w sumie w ciągu tygodnia 16 polskich miast, a w każdym z nich odbędą się specjalnie przygotowane eventy.

Rajd w obronie pszczół

Plakat promujący Rajd w obronie pszczół, źródło: www.zwiazekpszczelarski.pl

Organizatorzy Rajdu w obronie pszczół liczą, że podjęte przez nich działania wpłyną na zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestiach dotyczących obecnych zagrożeń dla pszczół i pszczelarstwa w ogóle. Główne przesłania rajdu zostały przedstawione w trzech głównych hasłach: „Pszczoły przetrwają, gdy kwiaty zapylają”, „Miód kupujesz – pszczoły ratujesz” oraz „STOP pestycydom”.

Organizatorami Rajdu w obronie pszczół są: Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych, Polski Związek Pszczelarski i Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich Polanka oraz Firma Łysoń.

Rajd w obronie pszczół – program rajdu, źródło: www.zwiazekpszczelarski.pl

Rajd w obronie pszczół odwiedzi takie miejscowości jak Kraków, Stróże, Biszcza, Łukowa, Pszczela Wola, Lublin, Siedlce, Warszawa, Olsztyn, Gryźliny, Dzierzgoń, Elbląg, Karczowiska Górne, Gdynia, Darłowo oraz Koszalin, w którym zaplanowano metę rajdu. W każdej z tych miejscowości odbędą się specjalne eventy pszczelarskie.

 

Żródło: Polski Związek Pszczelarski