Zapraszamy do Mazurskiego Parku Krajobrazowego na Wielki Dzień Pszczół. Wydarzenie odbędzie się 8 sierpnia w Krutyni.

Wielki Dzień Pszczół w Mazurskim Parku Krajobrazowym odbędzie się 8 sierpnia 2022 r. w godz. 10.00- 13.00 w Ogrodzie Dydaktycznym przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Kulturowej w Krutyni .

Wielki Dzień Pszczół to ogólnopolskie święto, które obchodzimy 8 sierpnia. Z tej okazji, w całej Polsce, organizowane są wydarzenia poświęcone pszczołom. Mazurski Park Krajobrazowy również od lat zaangażowany jest w organizację tego wyjątkowego dnia. Intencją tych wydarzeń jest uzmysłowienie nam ważnej roli jaką odgrywają owady zapylające w przyrodzie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę ich ochrony.

Organizatorzy imprezy w Krutyni przygotowali szereg zajęć, warsztatów, zajęć i atrakcji, które mają na celu zainteresować i ułatwić poznanie środowiska owadów zapylających, ich biologii, zachowań a także zagrożeń. W programie między innymi spotkania z lokalnymi pszczelarzami, quizy i zabawy edukacyjne związane z pszczołami, przyrodniczy decoupage z GOK „Pegaz” w Pieckach oraz warsztaty lepienia bomb nasiennych, które służą do rozsiewania nasion na nieużytkach i przyczyniają się do powstania kwiecistych łąk z wieloma gatunkami roślin przyjaznych owadom zapylającym, a także warsztaty budowania domków dla zapylaczy.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję do samodzielnego wykonania hotelu dla owadów, który będą mogli zabrać ze sobą i ustawić go we własnym ogrodzie, stwarzając tym samym idealne miejsce dla rozwoju zapylaczy.

Wydarzenie współorganizują: Nadleśnictwo Maskulińskie, Lasy Państwowe, Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie, Gminny Ośrodek Kultury „Pegaz” w Pieckach oraz lokalni pszczelarze, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat pszczół.

 

 


Źródło: https://mazury24.eu/wydarzenia-imprezy/wielki-dzien-pszczol-na-mazurach,14143