Zakończyła się siódma edycja organizowanej przez Greenpeace akcji „Adoptuj Pszczołę”. Tegoroczna edycja akcji nie zakończyła się pełnym sukcesem.

Organizatorzy akcji „Adoptuj Pszczołę 7” postawili przed sobą cel uzyskania co najmniej 150 tysięcy wirtualnych adopcji pszczół, co przekłada się na zebranie 300 tysięcy złotych. Cel do dnia 10 listopada, na kiedy przypadało zakończenie akcji nie został osiągnięty. I choć organizatorzy wciąż pozwalają na dokonywanie kolejnych „adopcji pszczół” wydaje się przesądzone, że planowanych 300 tysięcy złotych Greenpeace nie zbierze. Na chwilę obecną licznik wskazuje 122.715 wirtualnych adopcji pszczół (czyli zebrano niespełna 245 tysięcy złotych), więc do osiągnięcia celu brakuje prawie 30 tysięcy „adopcji”.

Adpotuj pszczołę 7

Wyniki akcji „Adoptuj Pszczołę 7” – screenshot strony internetowej www.adoptujpszczole.pl z dnia 2019-11-12.

Tegoroczna akcja nie wygląda też najlepiej, gdy porównamy ją z latami poprzednimi. W roku 2017 akcja zakończyła się uzyskaniem ponad 140 tysięcy „adopcji pszczół” (czyli uzyskano ponad 280 tysięcy złotych), więcej pieniędzy niż teraz zebrano także w zeszłorocznej edycji akcji „Adoptuj pszczołę”.

 

 

 


Źródło: https://adoptujpszczole.pl/