Problemy związane z ochroną owadów zapylających pojawiają się ostatnio w polskiej przestrzeni publicznej coraz częściej. O pszczołach i innych zapylaczach mówi się coraz więcej, z czego oczywiście należy się cieszyć. Czasami jednak miejsca, w których podejmuje się kwestie pszczelarskie są nieco zaskakujące.

Problematyka pszczelarska będzie jednym z poruszanych tematów na 3. Festiwalu Architektury i Budownictwa w Warszawie. Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach „Miasto przyjazne pszczołom”, które prowadzone będą przez Kamila Baja z warszawskiego Pszczelarium, firmy oferującej budowę pasiek miejskich oraz kompleksową opieką nad nimi.

W czasie warsztatów „Miasto przyjazne pszczołom” uczestnicy będą mogli dowiedzieć się po co są pszczoły w mieście, czy miejskie pszczelarstwo jest   bezpieczne, gdzie można umieścić ule, na co zwracać uwagę przy stawianiu uli, jakie rośliny należy sadzić oraz jak dbać o zieleń z punktu widzenia pszczoły i pszczelarza.

3 Festiwal Architektury i Budownictwa odbędzie się już 19 września 2018 roku w Warszawie. Zarejestrować się można na tej stronie. Dostępne są dwa rodzaje wejściówek: bezpłatne (bilet obejmuje udział w konferencji, dostęp do strefy networkingowo-wystawienniczej i platformy MatchMaker oraz udział w ceremonii wręczenia nagród Eurobuild Awards w Architekturze) oraz płatne (bilet o wartości 40 euro netto obejmuje udział w konferencji, dostęp do strefy networkingowo-wystawienniczej, platformy MatchMaker, lunch w strefie VIP oraz udział w ceremonii wręczenia nagród Eurobuild Awards w Architekturze).