Kolejne polskie miasto rozpoczyna inwestowanie w miejskie pasieki. Właśnie wystartował projekt „Pasieka Kraków”, który zakłada powstanie pasiek na jedenastu budynkach w mieście.

W ramach projektu „Pasieka Kraków” na jedenastu budynkach, w których mieszczą się instytucje miejskie, w najbliższym czasie powstać mają niewielkie pasieki. W ostatnich dniach powstała pierwsza, umiejscowiona na dachu Nowohuckiego Centrum Kultury. Pierwsza pasieka miejska w Krakowie liczy pięć rodzin pszczelich.

W tym roku włodarze Krakowa mają w planach stworzenie takich samych niewielkich pasiek, składających się z pięciu uli każda, na jeszcze czterech budynkach w Krakowie. Na pszczoły czekają już dachy Centrum Administracyjnego i Obsługi Mieszkańca przy ul. Kordylewskiego, Domu Erazma przy ul. 28 Lipca, Zarządu Budynków Komunalnych przy ul. Czerwieńskiego oraz Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Wielickiej.  W sumie w ramach projektu „Pasieka Kraków” na budynkach należących do lokalnego samorządu miejskiego powstanie jedenaście pasiek miejskich.

W ostatnim czasie miejskie pasieki zyskują coraz większą popularność także w Polsce. Pasieki prowadzone przez miejskie samorządy są nie tylko inwestycją w środowisko, ale także przynoszą samorządowcom wymierne korzyści związane z public relations oraz doskonale wpisują się w nowoczesną promocję miasta.

 


Źródło: interia.pl