Zapraszamy na Wielki Dzień Pszczół do skansenu w Swarzędzu.

Impreza „Miodowe Lato w Skansenie – Wielki Dzień Pszczół” odbędzie się 8 sierpnia 2021 r. w godzinach 11.00-17.00 w swarzędzkim skansenie.

Organizatorem wydarzenia jest Skansen i Muzeum Pszczelarstwa imienia profesora Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu. W trakcie imprezy przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Jedną z atrakcji będzie możliwość oglądania bartnika przy pracy, który dokona wspinaczki na drzewo do barci po miód. Przewidziane są również
pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece. W Muzeum będzie można dowiedzieć się jak indywidualnie pomagać zagrożonym wyginięciem pszczołom.

Nie zabraknie również kiermaszu miodu i innych pszczelich produktów, podczas którego, będzie można poznać lecznicze, dietetyczne i kulinarne właściwości miodu oraz giełdy sprzętu pszczelarskiego.

Dla młodszych odwiedzających przewidziano konkurs plastyczny „Pomagamy Pszczołom”, w którym w nagrodę można otrzymać przydatne gadżety. Dla dzieci przygotowano również inne atrakcje, w tym malowanie twarzy i zabawę z pszczółkami oraz zabawę z klaunami. Zaplanowany jest również konkurs dla najmłodszych na najładniejszy strój pszczółki lub trutnia. Wszystkie dzieci w przebraniu mają wstęp bezpłatny, a dziecko w najładniejszym stroju otrzyma nagrodę.

Przewidziana jest również część artystyczna. Wystąpią m.in. Sebastian Nawrot, który zaprezentuje utwory Engelberta Humperdinck’a, Elvisa Presley’a, Roya Orbisona i Franka Sinatry oraz artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu wykonujący „Zaczarowany świat operetki”.

 

 


Źródło: https://swarzedz24.pl/miodowe-lato-w-skansenie-wielki-dzien-pszczol-w-niedziele-8-sierpnia/