W tym roku 20 maja, po raz pierwszy w historii, będziemy obchodzili Światowy Dzień Pszczół, święto które zostało ustanowione w grudniu poprzedniego roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. W Lubinie I Światowy Dzień Pszczół upłynie pod znakiem pikniku w legnickim ZOO oraz projekcji filmu w kinie Muza.

I Światowy Dzień Pszczół będzie miał miejsce 20 maja 2018 roku, czyli już w najbliższą niedzielę. Mieszkańców Lubina i okolic zapraszamy do miejscowego ogrodu zoologicznego, gdzie odbędzie się z tej okazji specjalny piknik rodzinny.

W programie lubińskiego pikniku na Światowy Dzień Pszczół znajdują się, między innymi, warsztaty tworzenia świec z węzy pszczelej, warsztaty wykonywania hoteli dla owadów, konkurs wiedzy o pszczołach, pszczelarstwie i bartnictwie, prezentacja pszczół w ramce pokazowej, prezentacja narzędzi bartniczych i pszczelarskich, konkurs plastyczny „Jak pomagać zapylaczom” oraz degustacja miodu. Organizatorami imprezy są Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie oraz Stowarzyszenie Bartnictwo LGOM. Początek pikniku o godz. 11.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie (trawnik przy zagrodzie zwierząt gospodarskich). Wstęp wolny.

Natomiast w kinie Muza w Lubinie będzie można zobaczyć specjalny pokaz doskonałego filmu dokumentalnego szwajcarskiego reżysera Marcusa Imhoofa pt. “Więcej niż miód”. Film był nagradzany na wielu festiwalach filmowych (m.in. w Niemczech, Szwajcarii i Holandii). Początek projekcji o godz. 12.00, bilety w cenie 12 zł.

 

 


Źródła: elubin.pl | ckmuza.eu