Świece z naturalnego wosku pszczelego mają wiele zalet. Świece woskowe są o wiele lepszym odpowiednikiem świec parafinowych.  Warto ich używać przede wszystkim ze względu na to, że wiąże się to z o wiele korzystniejszym działaniem na nasze zdrowie.

W Polsce wciąż najpopularniejsze są świece z parafiny. Jednak w ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają świece z wosku pszczelego, które w odróżnieniu od świec parafinowych nie są szkodliwe dla naszego zdrowia. A nawet więcej, bo wpływają korzystnie na organizm człowieka!

Toksyczne świece parafinowe

Świece parafinowe wytwarzane są z parafiny, która jest pochodną ropy naftowej. Parafina to mieszanina stałych alkanów, wydzielana między innymi z ciężkich frakcji ropy naftowej lub z frakcji smół wytlewnych z węgla brunatnego. Pochodzenie tej substancji nie jest obojętne dla zdrowia. Okazuje się bowiem, że w trakcie spalania świec parafinowych uwalniane są toksyczne i rakotwórcze substancje. Nadmierne korzystanie ze świec parafinowych może więc wpływać niekorzystnie na nasze zdrowie.

Świece z naturalnego wosku pszczelego

Naturalne świece woskowe zrobione są z wosku pszczelego. Ich rosnąca w ostatnim czasie popularność wynika z wielu zalet tego produktu. Zwłaszcza w porównaniu ze świecami z parafiny, świece z wosku pszczelego wydają się być produktem o bardzo dobrych właściwościach. W odróżnieniu od tych z parafiny, świece woskowe wpływają korzystnie i kojąco na organizm człowieka.

Świece z wosku pszczelego, miedzy innymi, oczyszczają i jonizują powietrze, co pozytywnie odczują zwłaszcza osoby uskarżające się na alergie i inne dolegliwości układu oddechowego (mające, między innymi, problemy z zatokami, katar itp.). Świece te dają ciepły i naturalny płomień oraz niezwykle przyjemny i uspokajający zapach propolisu i miodu. Spalanie świec woskowych neutralizuje także promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia elektryczne.

Zalety świec z naturalnego wosku pszczelego

  • mają wyjątkowy wygląd, barwę i zapach, które odróżniają je od tradycyjnych świec parafinowych,
  • palą się jasnym, pełnym płomieniem,
  • dym powstały w procesie spalania świec woskowych daje delikatny miodowy aromat,
  • świece woskowe wykonane są z naturalnego produktu, nie poddanego żadnym zabiegom chemicznym, czyli z wosku pszczelego,
  • świece woskowe oczyszczają powietrze, a przez to mogą wpływać pozytywnie na osoby uskarżające się na choroby układu krążenia, nerwowego i oddechowego,
  • świece woskowe likwidują zapach dymu z papierosów i inne intensywne zapachy

Gdzie kupić świece woskowe

Naturalne świece możemy kupić w sklepach pszczelarskich, w sklepach z produktami ekologicznymi i regionalnymi, a także – ze względu na rosnącą popularność – są coraz częściej dostępne w sklepach z prezentami, drogeriach, sklepach wielobranżowych czy hipermarketach. Dostępne są różne wielkości oraz formy świec woskowych. Zwłaszcza w okresie przedświątecznym bardzo popularne są formy związane tematycznie z Bożym Narodzeniem (szopki bożonarodzeniowe, choinki, bombki, itd.).