III Konferencja Pszczelarska w Brzesku odbędzie się w sobotę 7 września 2019 w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku.

Konferencja pszczelarska w Brzesku to okazja dla pszczelarzy do zwiększenia wiedzy z zakresu prowadzenia pasieki. W programie znajdują się wykłady, między innymi, na temat bazy pożytkowej pszczół, wychowu matek pszczelich na własne potrzeby oraz leczenia i zapobiegania chorobom pszczelim.

Początek konferencji w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku o godz. 9.00. W trakcie konferencji na Placu Kazimierza Wielkiego odbywać się będzie wystawa sprzętu pszczelarskiego oraz kiermasz miodów i innych produktów pszczelich.

Chętni do wzięcia udziału w Konferencji proszeni są o kontakt Januszem Filipem (tel. 604-205-654) w celu rezerwacji miejska. Liczba miejsc ograniczona.

PROGRAM KONFERENCJI PSZCZELARSKIEJ W BRZESKU 2019

Pasieka Adamek: “Linia Kasia i Viola – pszczoły na pożytki małopolski”.
Janusz Filip: “Drzewa i krzewy ozdobne oraz łąki kwietne, jako uzupełnienie bazy pożytkowej pszczół”.
Igor Pawłyk: “Wychów matek pszczelich na własne potrzeby”.
Lek. Wet. Radosław Piotrowski (specjalista chorób owadów użytkowych, Puławy): “Nosemoza – stary i nowy problem pszczół i pszczelarza”.
Jan Ślósarz: “Naturalne metody zwalczania chorób i pasożytów pszczół – poprawianie nastroju pszczelarza czy kondycji pszczół.”

Czas konferencji 9.00-16.00

 

 


Źródło: http://brzescypszczelarze.pl/2019/07/11/iii-konferencja-pszczelarska-brzesko-7-wrzesnia-2019-r-sobota-regionalne-centrum-kulturalno-biblioteczne-w-brzesku/