Wystartowała kolejna, szósta już edycja akcji “Adoptuj pszczołę”. Projekt ten, realizowany przez Greenpeace, jest największą pod względem liczby uczestników akcją crowdfundingową w Polsce.

„Adoptuj pszczołę” jest akcją społeczną organizowaną już od sześciu lat przez organizację Greenpeace. W ramach projektu działa specjalny serwis internetowy na którym można dokonać “wirtualnej adopcji” pszczół poprzez jednorazowe lub zadeklarowane cykliczne wsparcie pieniężne akcji.

W poprzednich latach dzięki akcji “Adoptuj pszczołę” w 16 polskich miastach postawiono sto hoteli dla owadów zapylających, stworzono w Warszawie ogród społecznościowy dla pszczół i ludzi, odbudowano pszczelą populację w Przyczynie Dolnej, uruchomiono Wielki Spis Zapylaczy oraz stworzono Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających.

Tegoroczna akcja “Adoptuj Pszczołę 6” ma na celu zebranie pieniędzy na kontynuowanie działań, które mają wzmocnić ochronę pszczół i innych zapylaczy.

Organizatorem akcji “Adoptuj pszczołę” jest Greenpeace. Partnerem akcji jest Gazeta.pl. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie internetowej www.adoptujpszczole.pl