Mamy niestety kolejny przypadek bestialstwa skierowanego przeciwko pszczołom i pszczelarzom. Wytrucie 20 rodzin pszczelich w Wielkopolsce było prawdopodobnie efektem celowych działań. Co więcej, prawdopodobnie czynu tego dokonała osoba, która miała wcześniej do czynienia z pszczelarstwem.

Do kolejnego w tym roku w Polsce ataku na pasiekę doszło w miejscowości Sroczyn w gminie Kiszkowo w Wielkopolsce. Nieznani sprawcy otruli pszczoły poprzez spryskanie wnętrza ula środkiem owadobójczym. Śmierć poniosło 20 rodzin pszczelich – około 600 tysięcy pszczół. Sposób działania sprawcy sugeruje, że była to osoba, która mogła mieć wcześniej coś wspólnego z pszczołami.

Pszczelarz swoje straty wycenił na około 50 tysięcy złotych. Rodzina pszczelarza rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na odbudowę pasieki w serwisie zrzutka.pl. Na chwilę obecną na koncie zbiórki jest niespełna 10 tysięcy złotych.

Link do zbiórki w serwisie zrzutka.pl – tutaj

 

 


Źródła:
https://wtk.pl/news/58588-ktos-celowo-zatrul-600-tysiecy-pszczol-ginely-w-meczarniach-serce-placze-foto?src=&srcindex=&device=dt
https://zrzutka.pl/zuv8xx