Greenpeace podsumował tegoroczną akcję crowdfundingową „Adoptuj pszczołę 6” i zapowiada, że w najbliższym roku pokaże ministrowi rolnictwa jak powinno się chronić pszczoły!

W tegorocznej akcji „Adoptuj pszczołę 6” wzięło udział ponad 8 tysięcy osób, z czego około półtora tysiąca zdecydowało się na adopcję regularną. Uzyskano prawie 130 tysięcy wirtualnych adopcji, czyli w trakcie akcji zebrano blisko 260 tysięcy złotych.

Za zebrane w tym roku pieniądze Greenpeace planuje wdrażać Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających, wspierać organizacje i instytucje działające na rzecz ochrony pszczół oraz pomagać w badaniach nad szkodliwością pozostałości środków ochrony roślin w roślinach miododajnych.

(…) rolnicy są często pozostawieni sami sobie, nie mają dostępu do odpowiedniej wiedzy i narzędzi, dzięki którym mogliby produkować naszą żywność w sposób nie szkodzący zapylaczom i przyjazny dla konsumentów.

/ Katarzyna Jagiełło, Greenpeace.org

Greenpeace zapowiada także stworzenie nowego narzędzia, które ma pomóc rolnikom i pszczelarzom chronić zapylacze przed pestycydami. Narzędzie to ma wspomóc rolników w nierównej walce z agresywnym marketingiem producentów pestycydów i presją handlarzy żywnością wymuszających jak najniższe ceny skupu żywności. Na czym to nowe narzędzie miałoby polegać na razie nie wiadomo.

 

 

 

 


Źródło: Greenpeace.org