W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w konferencji „Nasze pszczoły”, która odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Konferencja „Nasze pszczoły” odbędzie się w dniach 12-13 października 2019 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (aleja 29 Listopada 46). W ciągu pierwszego dnia konferencji uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów oraz wziąć udział w dyskusjach na tematy związane z pszczelarstwem, drugiego dnia konferencji przewidziana jest natomiast wizyta w pasiecie Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie.

W czasie prezentacji oraz dyskusji poruszane będą zagadnienia dotyczące przywracania bartnictwa na terenie Polski, różnorodności gatunkowej pszczół i ich rozmieszczeniu na terenie Polski, hodowli pszczoły miodnej i chorób pszczelich, a także przyszłości pszczelarstwa na terenie Małopolski.

Organizatorami konferencji „Nasze pszczoły” jest Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie przy współudziale Polskiej Akademii Umiejętności, Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie, Karpackiego Związku Pszczelarzy w Nowym Sączu, Małopolskiego Stowarzyszenia Doradztwa Rolniczego oraz Pszczelniczego Towarzystwa Naukowego.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Program konferencji „Nasze pszczoły” w Krakowie: http://msdr.edu.pl/uploads/2019_10_12_konferencja_program.pdf

 

 


Źródło: http://wzp-krakow.pl/aktualnosci/id/290.html