Prowadzisz pasiekę na Podlasiu? Prowadzisz ją legalnie? Współpracujesz z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego? Jeśli na wszystkie trzy pytania odpowiedziałeś twierdząco – zgłoś się do konkursu zorganizowanego przez samorząd województwa podlaskiego i zostań Pszczelarzem Roku w województwie podlaskim!

Do konkursu można się zgłaszać do 31 lipca 2022 mailowo bądź pocztą tradycyjną na adres urzędu marszałkowskiego w Białymstoku.

Pasieki będą oceniane przez komisję, w której zasiadają przedstawiciele Marszałka Województwa Podlaskiego, Wojewody Podlaskiego, Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Podlaskiej Izby Rolniczej, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Podlaskiego Związku Pszczelarskiego oraz przedstawiciel uczelni wyższej.

Najlepsze pasieki uczestniczące w konkursie otrzymają okolicznościowe dyplomy, a dla trzech najwyżej ocenionych pasiek przewidziane są także nagrody finansowe. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej do 31 grudnia 2022 r.

Konkurs „Pszczelarz Roku w województwie podlaskim” jest elementem Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022-2023 i w stu procentach jest realizowany ze środków Unii Europejskiej.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępny jest na stronie: tutaj

 

 


Źródło: wrotapodlasia.pl