Dzisiaj w Poznaniu rozpoczyna się 23 Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA. Festiwal rozpocznie przedpremierowy pokaz arcydzieła kina dokumentalnego “Kraina Miodu”.

“Kraina miodu” to macedoński film dokumentalny, który ukazuje zanikającą tradycję szacunku do pszczół i traktowania ich jak partnerów, a nie poddanych człowiekowi niewolników produkujących miód. Film ma na koncie, między innymi, nagrodę Najlepszy zagraniczny film dokumentalny na słynnym amerykańskim festiwalu filmów niezależnych Sundance oraz cztery nagrody odbywającego się w Polsce festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Pomimo, że w Rosji premiera filmu miała miejsce na początku tego roku, to polska premiera zaplanowana jest dopiero na 20 grudnia. Poznański pokaz filmu odbędzie się więc na ponad dwa miesiące przed oficjalną polską premierą.

Film zobaczyć będzie można dzisiaj o godz. 19.00 w Centrum Kultury Zamek, przy ul. Święty Marcin 80/82 w Poznaniu. Bilety na ten film można kupić online – tutaj. Trzeba się jednak spieszyć bo na chwilę obecną zostało już niewiele wejściówek.

 

 


Źródło: https://ckzamek.pl/wydarzenia/5205-23-mffd-off-cinema-dzien-1/