W poniedziałek 10 grudnia 2018 roku w Płońsku odbędzie się międzynarodowa konferencja pszczelarska „Znaczenie pszczoły miodnej w rolnictwie i leśnictwie – współczesne bartnictwo”.

Międzynarodowa konferencja pszczelarska w Płońsku to okazja do zapoznania się z tematyką rozwoju bartnictwa w Polsce oraz na Białorusi i Ukrainie.

Wśród prelegentów znajdują się uznani specjaliści zajmujący się bartnictwem, m.in. Piotr Piłasiewicz (Fundacja Bractwo Bartne), Andrzej Pazura (Nadleśnictwo Spała), Milan Motyka (Czechy), Mykola Heweliuk i Volodymyr Podorozhnyi (Ukraina) oraz Ivan Osipau i Olga Morozowa (Białoruś). Program konferencji znajduje się tutaj.

Konferencja odbędzie się 10 grudnia w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Płońsku przy ul. H. Sienkiewicza 11. Początek konferencji o godz. 10.00.

Organizatorem konferencji jest Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku. Bliższych informacji na temat konferencji udzielają: Krzysztof Lech (tel. 23 663 07 13, e-mail: krzysztof.lech@modr.mazowsze.pl) oraz Dorota Paluch (tel. 23 663 07 16, e-mail: dorota.paluch@modr.mazowsze.pl).

 

 


Źródło: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego