O pszczelarstwie i jego wadze dla całego społeczeństwa robi się coraz głośniej. Dowodem na to jest chociażby zwycięstwo Jana Chlewickiego, młodego pszczelarza z Torunia, w konkursie Kuba i Przyjaciele.

Konkurs Kuba i Przyjaciele jest projektem, który ma za zdanie wspierać młodych ludzi w rozwoju ich pasji. Patronem konkursu jest znany piłkarz Jakub Błaszczykowski, organizatorem fundacja „Ludzki Gest”, której sportowiec jest fundatorem.

Tegorocznym zwycięzcą konkursu został 17-letni Jan Chlewicki z Torunia. Nastolatek od 4 lat zajmuje się pszczelarstwem. Młody pszczelarz nagrodzony został za mądre spostrzeganie zależności między światem ludzi i pszczół, za pracę nad ratowaniem ekosystemu i za pasję z jaką to robi. Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych, którą przeznaczy na rozwój swojej pszczelarskiej pasji.

Na ostatnim, finałowym etapie konkursu młody pszczelarz z Torunia pokonał Jakuba Pietruchę, w którego zakresie zainteresowań znajdują się, między innymi, architektura, grafika 3D, animacja oraz Alberta Wieczorka, mającego niezwykłe hobby, jakim jest sokolnictwo.

Gratulujemy Janowi Chlewickiemu zwycięstwa w konkursie, a także pozostałym finalistom.

 

Źródło: Facebook.com, kubaiprzyjaciele.pl