Polski developer Varsav VR na rok 2018 zaplanował premierę realistycznego symulatora pszczoły. Gra Bee Simulator ma pojawić się na rynku na początku przyszłego roku.

Gra Bee Simulator ma być pierwszym na świecie tak realistycznym symulatorem pszczoły. Gra ma wiernie odzwierciedlać nie tylko wygląd i zachowanie samej pszczoły, ale także środowisko, w którym żyje. Spodziewać się należy więc zaawansowanej grafiki wiernie odwzorowującej nie tylko lasy, łąki i parki, ale także środowisko samego ula.

Według zapowiedzi developera, którym jest polska firma Varsav VR, Bee Simulator będzie grą przygodową dla osób w przedziale wiekowym od 8 do 40 lat. W grze gracz wcielać się będzie w pszczołę oraz realizować zadania, których scenariusz będzie odzwierciedleniem prawdziwego życia pszczół. Gra Bee Simulator ma nie tylko bawić, ale także pełnić funkcje edukacyjne przypominając o roli, jaką pełnią pszczoły w ekosystemie oraz pokazując jakie zagrożenia dla życie człowieka towarzyszą problemowi wymierania pszczół.

Gra Bee Simulator pojawić się ma na rynku w pierwszym kwartale 2018 roku. Dostępna ma być na platformy HTC Vive, Playstation VR, Oculus Rift, Samsung Gear VR oraz PC.

 


Źródło: varsav.com