Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi z Działdowa (warmińsko-mazurskie) realizuje stworzony przez siebie program “miodoPolska”. Projekt działdowskiej młodzieży powstał w ramach ogólnopolskiego projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Uczniowie działdowskiego ogólniaka po raz czwarty biorą udział w projekcie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Młodzież realizuje w nim własny projekt „miodoPolska”. W ramach projektu uczniowie sadzą rośliny miododajne, przygotowali dla młodszych uczniów multimedialną lekcję o życiu pszczół, a także stworzyli edukacyjne gazetki. W najbliższym czasie w ramach “miodoPolski” odbyć się ma jeszcze spotkanie z pszczelarzem.

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to projekt realizowany od 2012 roku przez Klub Ja­gielloński we współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego. Akademii patronuje Minister Edukacji Narodowej. Działalność Akademii skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a w jej ramach realizowane są przez młodzież, pod opieką nauczycieli, projekty społeczne. W tym roku odbywa się już siódma edycja akcji, a przystąpiły do niej 34 szkoły średnie z całej Polski.