W podtarnowskiej wsi Zabawa, przy Sanktuarium bł. Karoliny, powstały dwa domki do uloterapii. Z terapii można skorzystać bezpłatnie, po wcześniejszym umówieniu terminu.

Domki do uloterapii przypominają komory saunowe, wyścielone drewnem. W środku mają leżanki, a pod nimi pszczele domki zabezpieczone dwiema siatkami, dzięki czemu można poczuć się w nich jak w pszczelim ulu.

Przebywanie w bezpiecznym towarzystwie razem z pszczołami ma mieć pozytywny wpływ na naszą kondycję zdrowotną. Wdychanie powietrza z uli pomaga przy kłopotach związanych z chorobami układu nerwowego, oddechowego, moczowego. Wpływa korzystnie także przy bezsenności, chronicznym zmęczeniu i problemach reumatycznych. Skuteczność terapii wzrasta przy regularnym jej stosowaniu.

Z uloterapii nie powinny korzystać osoby mające problemy związane z zaawansowaną miażdżycą, stanami gorączkowymi, nowotworami złośliwymi, zapaleniem żył, kamienicą nerkową, posiadaniem rozrusznika serca, przyjmowaniem leków immunosupresyjnych czy alergii na pszczele produkty.

Z domków do uloterapii położonych niedaleko tamtejszego sanktuarium można skorzystać bezpłatnie, wystarczy skontaktować się z parafią w Zabawie (osobiście lub telefonicznie pod numerem 14 6781448). Domki powstały w ramach małopolskiego projektu „Kultura i przyroda inspiruje seniorów”.

 

 


Źródło:  https://www.sanktuariumzabawa.pl/index.php/pl/15-pl/aktualnosci/1149-apiterapia-przy-sanktuarium-bl-karoliny-w-zabawie-regulamin-korzystania-z-apidomkow