19 stycznia 2019 roku w gdańskim hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Old Town odbędzie się charytatywna „Kolacja miodem płynąca”. Dochód z niej zostanie przekazany na odbudowę Pasieki Rafała Szeli, a także edukację i pomoc innym pszczelarzom dotkniętymi podobnymi tragediami do tej, która przytrafiła się pszczelarzowi spod Rzeszowa.

We wrześniu tego roku pszczoły w pasiece Rafała Szeli w Chmielniku na Podkarpaciu zostały wytrute toksyczną substancją o nazwie pirymifos metylowy. Pszczelarz stracił wówczas dwa i pół miliona pszczół, a straty oszacował na około 100 tysięcy złotych. W ramach pomocy Rafałowi Szeli niemal natychmiast uruchomiono w serwisie pomagam.pl zbiórkę. Zebrano w sumie blisko 40 tysięcy złotych, z czego część pieniędzy pszczelarz zobowiązał się do przekazania na fundusz pomocy innym pszczelarzom dotkniętym przez podobne tragedie. Wkrótce, bo już w styczniu przyszłego roku, odbędzie się kolejna akcja, której celem jest pomoc pszczelarzowi. 19 stycznie w Gdańsku będzie miała miejsce „Kolacja miodem płynąca” – charytatywny event, z którego dochód zasili fundusz Rafała Szeli.

Charytatywna miodowa kolacja w Hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Old Town przygotowana będzie przez wybitnych szefów kuchni. W czasie eventu goście będą mogli skosztować wyjątkowych potraw ze składającego się z sześciu dań menu, a także uczestniczyć w degustacji win oraz w spotkaniu z Izą Kamińską, specjalistką od szkoleń i autorskich degustacji wina.

Aby wziąć udział w gdańskiej „Kolacji miodem płynącej” wystarczy wykupić zaproszenie-cegiełkę, której cena wywoławcza wynosi 180 złotych. Zaproszenia można rezerwować drogą mailową pod adresem poczty gdansk@kolacjamiodowa.pl.

Więcej o wytruciu pszczół w pasiece Rafała Szeli: https://pszczoly.eu/wytrucie-pszczol-w-pasiece-rafala-szeli-znamy-wyniki-badan/

 

 


Źródło: https://www.facebook.com/events/570384436755697/