Już w ten weekend w lubelskim Centrum Spotkania Kultur odbędą się warsztaty pszczelarskie. 

Weekendowe warsztaty pszczelarskie w Lublinie organizowane są przez lubelską Miejską Pasiekę Artystyczną znajdującą się na dachu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W ramach wydarzenia odbędą się wykłady na tematy związane z pszczelarstwem, a także warsztaty budowania ula bezramkowego.

Program weekendowych warsztatów pszczelarskich w Lublinie (16-18 luty 2018 r.)

Piątek 16 lutego 2018, godz. 18.00 – dr hab. Krzysztof Olszewski (dr hab. Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, absolwent Państwowego Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli), wykład na temat zachowań pszczół, ich sposobie postrzegania świata oraz reakcjach w kontakcie z człowiekiem (wstęp wolny).
Sobota 17 lutego 2018, godz. 10.00 – warsztaty z budowania ula bezramkowego prowadzone przez Jacka Wiczyńskiego (filozofa, absolwenta Państwowego Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli). Uczestnicy zrobione przez siebie ule będą mogli zabrać do domu (koszt warsztatów – 250 zł)
Niedziela 18 lutego 2018, godz. 14.00 – Mariusz Chachula (zawodowy pszczelarz, absolwent i nauczyciel w Państwowym Technikum Pszczelarskim w Pszczelej Woli), wykład na temat hodowania pszczół oraz prowadzenia amatorskiej pasieki, prelekcja połączona z degustacją miodów (wstęp wolny)

Na sobotnie warsztaty obowiązuje rejestracja (tel. 503-155-954, e-mail: marcin.sudzinski@gmail.com), prelekcje są natomiast bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów.

 


Źródło: www.spotkaniakultur.com