Krakowska Akademia Pszczelarza organizuje weekendowy kurs pszczelarski dla początkujących. Kurs odbędzie się w Krakowie w ostatni weekend lipca.

Zachęcamy osoby pragnące w przyszłości założenie własnej pasieki do wzięcia udziału w kursie organizowanym przez Akademię Pszczelarza. Weekendowy kurs pszczelarski dla początkujących odbędzie się w dniach 27-29 lipca 2018 roku w Krakowie. Zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne odbywać się będą na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, przy ul. Mikołaja Kopernika 21.

W programie kursu pszczelarskiego przewidzianych jest w sumie 10 godzin zajęć teoretycznych oraz 11 godzin zajęć praktycznych. Kurs przewidziany jest dla osób, które zamierzają założyć pasiekę oraz tych, którzy opiekują się pszczołami od niedawna.

Ramowy program weekendowego kursu pszczelarskiego w Krakowie

Zajęcia teoretyczne:

Podstawy pszczelarstwa (P. Szeliga)
Biologia rodziny pszczelej (E.Szeliga)
Całoroczna gospodarka pasieczna+ sprzęt pasieczny (St. Król)

Zajęcia praktyczne:

Zakładanie pasieki i zasiedlanie uli (P. Szeliga)
Prace pasieczne w okresie wiosennym (P. Szeliga)
Podstawowe metody zwalczania chorób (St. Król)
Metody powiększania pasieki (P.Szeliga)

 

Koszt udziału w kursie pszczelarskim wynosi 340 zł od osoby. Zapisać się można na stronie internetowej Akademii Pszczelarza – tutaj. Pytania dotyczące kursu można wysyłać na adres warsztaty@akademia-pszczelarza.pl, natomiast więcej informacji o kursie znajdziecie na stronie organizatora – tutaj.