Wystartowała 9 edycja programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Celem, jaki postawili sobie w tym roku organizatorzy jest nasadzenie w ramach inicjatywy miliona roślin miododajnych.

 

Z akcją „Z Kujawskim pomagamy pszczołom 2019 ” wiążą się ambitne plany posadzenia miliona roślin miododajnych. Patrząc na sukcesy akcji w latach ubiegłych można się spodziewać, że cel ten zostanie zrealizowany z nawiązką. Pomóc w realizacji tego celu, a zarazem w stwarzaniu lepszych warunków środowiskowych dla pszczół i innych zapylaczy, może każdy z nas. Wystarczy posadzić w swojej okolicy rośliny miododajne oraz zgłosić ten fakt w specjalnym formularzu na stronie internetowej: www.pomagamypszczolom.pl

W poprzednich latach w ramach akcji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” powstało ponad 70 tysięcy Miejsc Przyjaznych Pszczołom, a blisko 250 samorządów podpisało Manifest Gminy Przyjaznej Pszczołom, w którym zobowiązały się one do stworzenia na terenie swoich gmin miejsc przyjaznych pszczołom. Ponadto zainicjowano program edukacyjny Akademia Przyjaciół Pszczół, w którym wzięło udział kilka tysięcy uczniów oraz konkurs grantowy.

Organizatorem i pomysłodawcą akcji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” są Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A, producent oleju „Kujawskiego”.

 


Źródło: http://www.pomagamypszczolom.pl/