W dniach 14-15 października 2017 w Krakowie odbędzie się konferencja “Substancje toksyczne w środowisku pszczół”. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja “Substancje toksyczne w środowisku pszczół” odbędzie się na terenie Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w dniach 14-15 października 2017.  Konferencja w całości poświęcona będzie problemowi ginięcia pszczół, a udział w niej – po uprzednim zgłoszeniu – jest bezpłatny. Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji.

Podczas konferencji poruszane będą zagadnienia substancji toksycznych, w tym pestycydów, w środowisku oraz konsekwencji ich stosowania dla zdrowia pszczół. Wykładom naukowym towarzyszyć będzie dyskusja uczestników na temat omawianych problemów. Wśród prelegentów znajdują się, między innymi, prof. dr hab. Marian Tischner (Polska Akademia Umiejętności), prof. dr hab. Krystyna Czekońska (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie), dr hab. Józef Kania  (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie), dr Dawid Moroń (PAN), dr Sylwia Łopuch  (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie). Pełny program konferencji znajduje się tutaj.

Udział w konferencji jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji mailowej lub telefonicznej. Aby zarejestrować się należy wysłać e-mail na adres zdr@urk.edu.pl lub zadzwonić  pod nr 12 662 43 31 podając swoje imię i nazwisko, adres pocztowy oraz zawód (rolnik, pszczelarz, pracownik naukowy itp.). Termin rejestracji upływa w poniedziałek 2 października.

Organizatorami konferencji są: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Polska Akademia Umiejętności, Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego i Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe. Konferencja odbędzie się na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, przy ul. Balickiej 253 C.

 


Źródło: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie