Zbliża się do końca głosowanie internautów w konkursie „Żagle Warmii i Mazur”. W tym roku o prestiżowe wyróżnienia walczą także producenci miodów.

Trwa konkurs „Żagle Warmii i Mazur”, którego celem jest wyłonienie najlepszych produktów i usług z Warmii i Mazur. Organizatorem konkursu jest Warmińsko – Mazurski Urząd Marszałkowski. O nagrody publiczności w kategoriach „Produkt” oraz „Produkt lokalny” walczą także producenci z branży pszczelarskiej.

O tytuł „Produkt regionalny” walczy Gospodarstwo Pasieczne Mazurska Pasieka – Miody Ziemi Oleckiej. Miody z Olecka na ostatniej prostej konkursu są jego liderem i wielce prawdopodobne, że mazurska pasieka będzie cieszyła się z tytułu najlepszego produktu lokalnego Warmii i Mazur. W kategorii „Produkt” można głosować natomiast na miody pochodzące z pasieki Marka Molędy w Miłakowie: Miód perłowy brąz/ lipowo-spadziowy, Miód perłowy z maliną / miód rzepakowy z maliną, Miód perłowy z truskawką / miód rzepakowy z truskawkami oraz Miód perłowy z porzeczką / miód rzepakowy z czarną porzeczką. W przypadku tych miodów o wygraną w konkursie będzie jednak dużo trudniej.

Miody z pasieki Marka Molędy na chwilę obecną zdobyły ponad 17 procent głosów internautów, co dawałoby drugie miejsce w klasyfikacji i być może jeszcze cień szansy na wygraną. Głosy jednak rozkładają się aż na 4 różne produkty, co tak naprawdę już na starcie uniemożliwiało wygraną w konkursie.

Przy okazji zachęcamy też inne firmy związane z branżą pszczelarską do brania udziału w tego typu konkursach, których w różnych regionach Polski nie brakuje. Na pewno warto to robić, bo korzyści – zarówno dla poszczególnych firm jak i całej naszej branży pszczelarskiej – mogą być niewspółmiernie wysokie do ewentualnych nakładów. Pamiętajmy też o tym, aby w tego typu konkursach, zgłaszać tylko jeden – najlepszy lub mający największą szansę na wygraną – produkt.

Na miody i inne produkty z Warmii i Mazur można głosować tutaj. Głosowanie kończy się dziś o północy (tj. 26.09.2018 o godz. 23.59).

 

 

 


Źródło: http://gazetaolsztynska.pl/538643,Zagle-Warmii-i-Mazur-Wybierzmy-najlepsze-produkty-i-uslugi.html