Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego w jak prosty sposób może pomóc pszczołom i innym zapylaczom przetrwać w dobrej kondycji początek wiosny. A wystarczy posadzić jesienią w swoim ogrodzie cebulki kwiatów i tym prostym sposobem nie tylko zagwarantować sobie piękny ogród na wiosnę, ale także zapewnić pszczołom wartościowy pokarm w pierwszych miesiącach roku.

Początek wiosny to okres, w którym pszczoły zaczynają swoje loty. Bywa, że w tym czasie, zwłaszcza przy przeciągającej się zimie, brakuje pszczołom wartościowego pokarmu. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia chociażby w tym roku, kiedy to ciepła, wiosenna pogoda przyszła stosunkowo późno.

W takiej sytuacji, w pewnym niewielkim zakresie, z pomocą zapylaczom może przyjść każdy z nas, sadząc w swoim ogrodzie jesienią cebulki tych kwiatów, które będą na początku wiosny szczególnie przyjazne pszczołom, takich jak śnieżyczka przebiśnieg, szafirek, cebulica syberyjska czy krokus.

Zachęcamy wszystkich do zadbania o to, aby wczesną wiosną nasze ogrody nie tylko były pełne pięknych kwiatów, ale przy okazji zapewniały także pszczołom i innym zapylaczom wystarczające ilości pyłku i nektaru.

 


Źródło: kobieta.interia.pl