3 grudnia 2020 roku odbędzie się konferencja „Znaczenie pasów kwietnych w rolnictwie”. Będzie to trzecia edycja odbywającej się od 2018 roku konferencji. Ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku konferencja będzie miała charakter video-konferencji online.

Celem konferencji jest upowszechnianie wiedzy na temat stosowania w rolnictwie pasów kwietnych, które stanowią środowisko życia owadów zapylających rośliny oraz naturalnych wrogów szkodników roślin uprawnych – pająków, parazytoidów i owadów drapieżnych. W czasie konferencji online będzie można usłyszeć wykład dr. Bena Woodcocka z Centre for Ecology and Hydrology w Wielkiej Brytanii, a także dr hab. Krzysztof Kujawa, dr hab. Paweł Sienkiewicz, dr Maria Oleszczuk, dr hab. Jolanta Kowalska, dr Małgorzata Tartanus, dr Małgorzata Sekrecka, dr hab. Jerzy Lisek, dr hab. Eligio Malusa oraz dr hab. Grażyna Soika,

Formularz zapisów na konferencję znajduje się tutaj. Zapisać może się każda osoba chętna do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Patronem honorowym konferencji jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a organizatorami – Instytut Środowiska Rolniczego i Leśnego Polskiej Akademii Nauk i Stowarzyszenie Demeter Polska.

 

 


Źródło: pzp.biz.pl