Już w piątek rozpoczynają się konsultacje obywatelskie w ramach powstającej Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających.

Właśnie rozpoczynają się debaty do Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających. Pierwsze debaty obywatelskie odbędą się w piątek i sobotę w Gdańsku oraz w Bydgoszczy. W sumie organizatorzy planują odbycie tej jesieni czterech debat w czterech różnych miastach.

Organizatorem debat jest Fundacja Greenpeace Polska we współpracy z Fundacją Pole Dialogu. Debaty organizowane są w celu umożliwienia wszystkim osobom zainteresowanym problemem ochrony pszczół zabrania głosu w dyskusji i jednocześnie wpłynięcia na ostateczny kształt powstającej właśnie Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających. Debaty obywatelskie, jako dyskusje osób świata nauki, pszczelarzy i innych osób zainteresowanych tematem, mają pomóc wypracować optymalne rozwiązania problemu ochrony pszczół i dzikich zapylaczy w Polsce.

Pierwsza debata obywatelska odbędzie się już w najbliższy piątek (20 października) w Gdańsku, w Centrum Hewelianum przy ul. Gradowej 6 (sala Magellana w Koszarach Schronowych, 1 piętro – obiekt nr 7). Początek o godz. 17.30.

Dzień później (21 października) odbędzie się druga debata obywatelska, tym razem w Bydgoszczy. Tutaj debata rozpocznie się  o godzinie 11.00 w Auli Collegium Copernicanum na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (przy ul. M. Kopernika 1).

Udział w debatach jest bezpłatny. Ilość miejsc w każdej debacie jest jednak ograniczona (do ok. 70 osób). Chętnych do wzięcia udziału w debatach zachęcamy więc do dokonywania wcześniejszych zapisów poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.adoptujpszczole.pl/debaty lub telefonicznie pod numerem telefonu (22) 659 84 99.

 

 

 


Źródło: www.adoptujpszczole.pl