W najbliższą niedzielę 6 października w godz. 11-16 w Parku Etnograficznym – Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni koło Kielc odbędzie się Piknik pszczelarski.

W trakcie Pikniku pszczelarskiego w Parku Etnograficznym w Tokarni będzie można poznać historię pszczelarstwa i bartnictwa, a także tajniki obecnego pszczelarstwa oraz dokonać zakupu produktów pszczelich.

W Chałupie ze Słupi Starej można będzie oglądać chatę pszczelarza (a w niej m.in. narzędzia i urządzenia pszczelarskie, czy różne rodzaje uli).

Dla osób uczestniczących w pikniku specjalne prezentacje na tematy związane z pszczelarstwem i bartnictwem przygotowali przedstawiciele Świętokrzyskiego Związku Pszczelarzy oraz Rejonowych Kół Pszczelarzy z Chęcin i Jędrzejowa oraz zajmujący się bartnictwem Marek Grabowski, natomiast regionalni pszczelarze opowiedzą o walorach smakowych i zdrowotnych miodu oraz innych produktów pszczelich, a także podzielą się przepisami kulinarnymi i recepturami kosmetycznymi wykorzystującymi miód i pozostałe produkty pszczele.

W trakcie Pikniku pszczelarskiego w Parku Etnograficznym w Tokarni trwać będzie także „Pszczeli Jarmark”, w czasie którego odbywać się będzie degustacja i sprzedaż miodu i innych produktów pszczelich.

 

 


Źródło: http://mwk.com.pl/pl/sg/slider/2221,piknik_pszczelarski_w_skansenie.html