Festyn i okolicznościowy bieg to atrakcje przygotowane przez Poznań dla mieszkańców z okazji Światowego Dnia Pszczół.

Światowy Dzień Pszczół obchodzimy 20 maja. Z tej okazji w najbliższy weekend w całej Polsce przygotowano dziesiątki imprez o charakterze rodzinnym, edukacyjnym i ekologicznym, mających przybliżyć mieszkańcom rolę, jaką w przyrodzie odgrywają pszczoły i inne owady zapylające.

Nie inaczej jest też w Poznaniu, w którym w piątek 20 maja odbędzie się w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego specjalna edycja biegu Botaniczna Piątka, tym razem dedykowana pszczołom, na dystansie 5 kilometrów. Wpisowe wynosi 45 zł, a połowa tej kwoty uzupełni budżet fundacji działającej na rzecz ochrony owadów zapylających. Zapisu na bieg na stronie www.biegiwlkp.pl.

Natomiast w sobotę poznańscy włodarze zapraszają na specjalny Pszczeli Festyn z okazji Światowego Dnia Pszczół. Odbywać się on będzie w godz. 12-16 na Wolnym Dziedzińcu. W trakcie festynu uczestnicy będą mogli bliżej poznać pracę pszczelarzy, uczestniczyć w warsztatach, w których będzie można bliżej poznać pszczoły i ich znaczenie dla życia na Ziemi.

Więcej o wydarzeniu: https://www.poznan.pl/mim/info/news/festyn-i-bieg-z-okazji-swiatowego-dnia-pszczol,181194.html

O wydarzeniach z okazji Światowego Dnia Pszczół w innych miejscach przeczytasz tutaj.