Zobacz film który ukazuje z bliska życie pochodzącej z Ameryki Północnej murarki ogrodowej z gatunku osmia lignaria, znanej także pod anglojęzycznymi nazwami blue orchard bee oraz orchard mason bee.

Na tym niezwykłym filmie ukazującym z bliska życie murarki z gatunku osmia lignaria można zobaczyć, między innymi, jak ta samotnie żyjąca pszczoła buduje gniazdo używając do tego błota, nektaru i pyłku, jak wylęgają się larwy i dorosłe osobniki.

Zobacz film w serwisie YouTube.com >>> TUTAJ

Rekomendacją niech będą statystyki, jakimi mogą pochwalić się producenci filmu. Zaledwie w ciągu tygodnia od publikacji obrazu w serwisie YouTube.com film zanotował ponad pół miliona wyświetleń oraz blisko 20 tysięcy polubień. Przyznacie, że jak na film o mało znanej pszczole, to całkiem sporo.

Film został opublikowany przez Deep Look – kanał w serwisie YouTube ukazujący cyklicznie serie krótkich filmów w 4K prezentujących nowe spojrzenie na świat zwierząt, autorstwa KQED San Francisco oraz PBS Digital Studios. Link do kanału na YouTube znajdziecie tutaj.

 

 


Fot by Red58bill [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], from Wikimedia Commons