Znamy zwycięzcę Wojewódzkiego Konkursu Filmowego „Pszczoła w obiektywie”. Konkurs, którego organizatorem był samorząd województwa podlaskiego wygrał film „Tropem pszczół” autorstwa Dawida Poniatowskiego.

Konkurs „Pszczoła w obiektywie” skierowany był do uczniów szkół średnich o profilu rolniczym z terenu województwa podlaskiego, a jego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. W ramach konkursu należało przygotować maksymalnie 30 sekundowy film związany z tematyką pszczelarską.

Do konkursu zgłosiło się w sumie 13 uczestników z 9 szkół. Jury zdecydowało, że najlepszy był się film „Tropem pszczół” Dawida Poniatowskiego z Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach. Komisja konkursowa zwróciła szczególną uwagę na profesjonalizm, trafność ujęcia tematu oraz walory artystyczne filmu.

Drugie miejsce w konkursie zajęły Katarzyna Ziętek, Julia Brewka i Weronika Michalska z Technikum Leśnego w Białowieży, a trzecie Kamila Giełażyn i Mateusz Kryja z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie. Upominki od organizatora konkursu oraz od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Konkurs „Pszczoła w obiektywie” był niewątpliwie niezwykle ciekawą inicjatywą i za sam pomysł należy pochwalić podlaskich samorządowców. Jedyne zastrzeżenia budzi fakt, że w konkursie mogli uczestniczyć uczniowie tylko szkół o profilu rolniczym, co w sposób oczywisty nie tylko obniżyło rywalizację i poziom konkursu, ale co jeszcze istotniejsze, znacznie zawęziło siłę oddziaływania konkursu, a celem tego typu inicjatyw jest przecież upowszechnianie wśród młodych ludzi wiedzy dotyczącej pszczół.

 

 


Źródło: wrotapodlasie.pl