2 miliony złotych przeznaczy Zarząd Województwa Wielkopolskiego na zakup węzy pszczelej dla wielkopolskich pszczelarzy. Jest to pierwsza taka akcja w Polsce.

Mamy kolejną dobrą wiadomość dla pszczelarzy z Wielkopolski. Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił właśnie konkurs na realizację zadania publicznego “Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej”, który obejmuje zakup węzy pszczelej oraz organizację dystrybucji zakupionej węzy do pszczelarzy na terenie województwa wielkopolskiego. Urząd Marszałkowski w Poznaniu przeznaczy w tym roku na ten cel 2 miliony złotych, a zakupiona węza powinna trafić do wielkopolskich pszczelarzy najpóźniej do 15 listopada 2018 r.

Do konkursu zgłaszać się mogą koła i stowarzyszenia pszczelarskie, ale mają na to niewiele czasu, bowiem termin składania ofert upływa już 11 lipca 2018 roku.

Pełną treść ogłoszenia o konkursie ofert znajdziecie tutaj.

Dofinansowanie na zakup węzy pszczelej to kolejna w tym roku akcja samorządu województwa wielkopolskiego związana z ochroną pszczół i pomocą dla środowisk pszczelarskich. Wcześniej Urząd Marszałkowski w Poznaniu przeznaczył ponad półtora miliona zł na zakup sadzonek drzew miododajnych. O tej sprawie pisaliśmy tutaj.