Piknik Pszczelarski w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 sierpnia. Piknik będzie częścią imprezy miejskiej Koniec Lata Party.

Piknik pszczelarski w Gorzowie to nie tylko okazja do zakupu wysokiej jakości produktów pszczelich “z pierwszej ręki” bezpośrednio od pszczelarzy, ale także okazja do bliższego poznania zarówno zawodu pszczelarza jak i tajników pszczelarstwa. W programie pikniku pszczelarskiego w Gorzowie znajdują się, między innymi, kiermasz produktów pszczelich, wystawa sprzętu pszczelarskiego, prezentacja pszczół w ulikach pokazowych, degustacja produktów pszczelich, pokaz wirowania miodu. Nie zabraknie także pogadanek na tematy pszczelarskie, konkursów z nagrodami, a także warsztaty pszczelarskie, w trakcie których uczestnicy będą mogli nauczyć się robienia świec z wosku pszczelego oraz budowania domków dla dzikich zapylaczy.

Nie lada atrakcją dla uczestników pikniku będzie możliwość założenia stroju pszczelarskiego i zrobienia sobie w nim pamiątkowych zdjęć.

Piknik pszczelarski odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia na Błoniach nadwarciańskich w Gorzowie w godz. 14.00-17.30. Wstęp na wydarzenie jest oczywiście bezpłatny. Organizatorem pikniku jest miasto Gorzów Wielkopolski.

 

 

 


Źródło: http://www.gorzow.pl/PL/3235/7458/Piknik_Pszczelarski_w_niedziele__25_sierpnia/k/