W najbliższy weekend Gorzów Wielkopolski będzie żegnał wakacje na trzydniowej imprezie „Zakończenie Lata Party”. W programie imprezowej trzydniówki znajduje się także piknik pszczelarski.

Piknik Pszczelarski w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się w najbliższą niedzielę 26 sierpnia na nadwarciańskich błoniach w godz. 12-17.

Uczestnicy pikniku będą mieli możliwość degustacji produktów pszczelich oraz ich zakupu (dostępne będą stoiska z takimi produktami jak pyłek kwiatowy, pierzga, wosk, propolis oraz oczywiście rożne odmiany miodu), uczestniczenia w pogadankach i prelekcjach na temat życia pszczół, pszczelarstwa i produktów pszczelich.  Nie lada atrakcją będzie pokaz wirowania miodu, a także możliwość podglądania pszczół przy pracy w ulach pokazowych oraz prezentacja sprzętu pszczelarskiego. W trakcie imprezy odbędą się także warsztaty (m.in. budowy domku dla dzikich zapylaczy czy wykonywania świecy z węzy pszczelej).

Piknik Pszczelarski w Gorzowie Wielkopolskim jest eventem podsumowującym tegoroczną miejską kampanię edukacyjno-informacyjną „Ratujmy pszczoły”.

Wszystkich gorzowian zachęcamy do spędzenia niedzielnego popołudnia właśnie na pikniku pszczelarskim.

 

 

 


Źródło: gorzow.pl