Finał V Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół” odbędzie się 25 marca 2021 r., tradycyjnie już na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W tym roku szkolnym odbywa się już piąta edycja konkursu “Bliżej pszczół”.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach – szkół podstawowych (klas 7-8) i ponadpodstawowych (klas 1-4). Uczestnicy – podobnie jak w latach ubiegłych – licealiści walczą o zdobycie indeksów na Katolicki Uniwersytet Lubelski (na kierunek Architektura Krajobrazu), a młodsi uczniowie o przyjęcie do Technikum Pszczelarskiego oraz udział w Międzynarodowych Zawodach Młodych Pszczelarzy IMYB, a także nagrody rzeczowe – laptopy (dla zwycięzców obu kategorii), smartfony (za II miejsca) oraz tablety (za III miejsca).

Dzień po finale konkursu planowana jest konferencja naukowa „Pszczoła w mieście” (26 marca 2021 r. od godz. 9.00, wstęp wolny), w trakcie której będzie miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród laureatom.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju KUL, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli.

 

 


Źródło: https://www.kul.pl/konkurs-quot-blizej-pszczol-quot,17966.html