Rozstrzygnięto konkurs „Pszczoła w obiektywie” organizowany przez samorząd województwa podlaskiego.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół średnich z województwa podlaskiego, a zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu krótkiego filmu na temat związany z pszczołami.

Zwyciężczyniami konkursu zostały Sylwia i Wioletta Moczydłowskie z Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem.  Drugie miejsce zajęli Anna Kuźmierowska, Karol Suchcicki i Dominika Okuniewska z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku, a trzecie miejsce przypadło Wiktorii Szabłowskiej z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.

W zakończonej właśnie – trzeciej edycji konkursu „Pszczoła w obiektywie” – wzięli udział uczniowie z 15 szkół średnich z terenu województwa podlaskiego, którzy w sumie nadesłali 37 filmów konkursowych.

 

 


Źródło: https://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo/wiadomosci/konferencje_i_szkolenia/rozstrzygnieto-konkurs-pszczola-w-obiektywie.html, fot.: Kamil Timoszuk, wrotapodlasia.pl