Już w następny weekend w Bałtowie odbędzie się XI Świętokrzyskie Święto Pszczoły. To największa impreza pszczelarska w regionie, do odwiedzenia której zapraszamy wszystkich miłośników pszczół, pszczelarstwa i ekologii nie tylko ze świętokrzyskiego!

XI Świętokrzyskie Święto Pszczoły odbędzie się na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego w dniach 17-19 sierpnia 2018 r. W programie imprezy znajdują się:

  • targi pszczelarskie (według zapowiedzi swoje oferty zaprezentuje 50 wystawców z największych firm branżowych w Polsce),
  • konferencja pszczelarska – w ramach której będzie można posłuchać wykładów na temat pszczelarstwa oraz apiterapii,
  • degustacja produktów pszczelarskich
  • występy artystyczne – gwiazdą muzyczną Świętokrzyskiego Święta Pszczoły będzie folk rockowa Kapela “Pieczarki”, mająca na koncie Złotą Płytę oraz nominację do nagrody Fryderyków.

Wstęp na Święto Pszczoły w Bałtowie jest bezpłatny.

XI Świętokrzyskie Święto Pszczoły 2018

XI Świętokrzyskie Święto Pszczoły 2018, źródło: pszczoly.ostrowiec.pl

Bałtowski Kompleks Turystyczny – Jura Park Bałtów – to kompleks turystyczny znajdujący się we wsi Bałtów w województwie świętokrzyskim, w powiecie ostrowieckim. Jura Park Bałtów to jedna z największych atrakcji turystycznych w Świętokrzyskiem, a głównym magnesem przyciągającym corocznie do parku tysiące turystów są rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości.

 

 

 


Źródła: pszczoly.ostrowiec.pl | wikipedia.orgjuraparkbaltow.pl