Do siedmiu zwiększyła się liczba miejskich uli w Katowicach.

Katowickie pszczoły maja się dobrze! W stolicy województwa śląskiego pojawiły się kolejne cztery miejskie rodziny pszczele.

Pierwsze miejskie ule w Katowicach postawiono w 2019 roku. Wówczas trzy rodziny pszczele znalazły swoje miejsce w pasiekach przy Basenie Burowiec oraz na dachach Basenu Brynów i gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

W tym roku pasieka przy Basenie Burowiec zwiększyła się do trzech uli, a na Basenie Brynów i dachu NOSPR do dwóch rodzin.

Katowiczanie podkreślają doskonałą jakość miodu z miejskich pasiek zlokalizowanych w centrum śląskiej aglomeracji. Badania miodu przeprowadzone przez specjalistów z Zakładu Pszczelarstwa w Puławach z roku 2021 wykazały, że katowicki miód nie posiadał nawet śladowych ilości pestycydów, a ilość metali ciężkich była znacznie niższa od dopuszczalnych norm. Co ciekawe, miód z Katowic charakteryzuje się niespotykanym składem pyłków. W poprzednim roku w miodach przeważały pyłki kasztanowców, sporo też było pyłków wierzb, śliw, koniczyny, głogu, klonów, maliny czy winobluszczów.

 


Źródło: https://silesion.pl/katowice-przygotowaly-ule-dla-240-tys-pszczol-przy-basenie-burowiec-na-dachach-basenu-brynow-i-nospr-u/