Park Narodowy „Ujście Warty” zaprasza do udziału w sierpniowych warsztatach i wycieczkach, które odbywają się tam od początku wakacji.

W sierpniowe piątki Park Narodowy „Ujście Warty” zaprasza na przyrodnicze warsztaty. Natomiast na świąteczny poniedziałek 15 sierpnia odbędzie się wycieczka „Ptasim szlakiem”. Początek wycieczki planowany jest na godz. 9.00. na parkingu przy ścieżce „Ptasim Szlakiem” w Przyborowie. Wycieczka potrwa około 3 godzin, a trasa liczy około 4 km.

Osoby chcące wziąć udział w wycieczce proszone są o wcześniejsze zapisy. Zapisać się można mailowo (edukacja@pnujsciewarty.gov.pl) lub telefonicznie (95 752 40 26) do piątku poprzedzającego wycieczkę do godz. 12.00. Wycieczki odbędą się jeśli zgłosi się minimum 5 chętnych. Na wycieczkę należy wziąć ze sobą odpowiednią odzież i obuwie, zabezpieczenie przed słońcem, deszczem i komarami oraz prowiant.

 

5 sierpnia 2022 – Bzyczące warsztaty. W pobliżu Wielkiego Dnia Pszczół i my weźmiemy na warsztat temat zapylaczy. Dowiecie się kto jeszcze oprócz pszczoły miodnej lata z kwiatka na kwiatek. Podamy Wam też sposoby zaproszenia zapylaczy do Waszych ogrodów.

12 sierpnia 2022 – Wielki Powrót Indiany Gąsa. Pamiętacie Indianę Gąsa z naszych wakacyjnych spacerów? Tym razem powróci on w nowej odsłonie i poprowadzi Was do okrycia kolejnych skarbów… z mokradeł.

19 sierpnia 2022 – Wszystkie kolory przyrody. Gdy mówimy przyroda to myślimy o kolorze zielonym. Ale te tysiąc odcieni zieleni to dopiero początek gamy barw natury. Dowiecie się jak zwierzęta widzą kolory i dlaczego niektóre mienią się tysiącem barw a inne nie.

26 sierpnia 2022 – Podwodny świat. Bul-bul. Przez wakacje pewnie będziecie mieć czas na trening nurkowania. Tym razem jednak zanurzycie się w podwodnym świecie bez zamoczenia się. Poznacie niezwykłe stworzenia, które kryją się w odmętach Parkowych wód.

 

 


Źródło: https://www.pnujsciewarty.gov.pl/292,wszystkie-aktualnosci?tresc=3709