22 Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach odbędzie się w dniu 3 lutego 2018. Organizatorem konferencji jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

Małopolska Wojewódzka Konferencja Pszczelarska odbędzie się w Karniowicach (gmina Zabierzów, powiat krakowski) w dniu 3 lutego 2018 r. W trakcie konferencji uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania interesujących wykładów o tematyce pszczelarskiej, a także zobaczyć prezentacje firm z branży pszczelarskiej oferujących urządzenia i sprzęt pszczelarski oraz farmaceutyki dla pszczół. W czasie konferencji czynne będzie również bogate stoisko z literaturą pszczelarską.

Organizatorem 22 Wojewódzkiej Konferencji Pszczelarskiej w Karniowicach jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach przy współpracy z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Krakowie oraz Krzeszowickim Towarzystwem Pszczelniczym “BARĆ”.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w konferencji.

 

22 Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach – program konferencji

08.45 – powitanie uczestników konferencji, omówienie spraw organizacyjnych

09.00 – wykład dr. inż. Wojciecha Góreckiego: “Pszczelarstwo w Małopolsce. Stan aktualny, możliwości rozwoju oraz potencjalne zagrożenia

10.45 – wykład dr. hab. inż. Wojciecha Szewczyka: “Uprawne rośliny pożytkowe”

12.45 – wykład dr. inż. Wiesława Londzina: “Zapobieganie i postępowanie w pasiece po zatruciu pszczół”

14.45 – wykład dr. hab. inż. Grzegorza Borsuka: “Wybrane aspekty żywieniowe pszczół”

16.15 – zakończenie konferencji

 

 


Źródło: Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego