8 sierpnia będziemy obchodzili Wielki Dzień Pszczół – święto, które w zamyśle jest inicjatywą edukacyjną skierowaną głównie do dzieci.

8 sierpnia, czyli Wielki Dzień Pszczół, już na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń ekologicznych w Polsce. Celem akcji jest przede wszystkim edukacja dotycząca znaczenia pszczół dla środowiska oraz zagrożeń, jakie pszczołom niesie współczesna cywilizacja. Wielki Dzień Pszczół będzie się odbywał w ramach letnich Akademii Przyjaciół Pszczół, do których przyłączyło się ponad 100 placówek edukacyjnych, które w czasie letnich wakacji organizują zajęcia dla dzieci.

Obchody Wielkiego Dnia Pszczół odbywać się będą w wielu miejscach w Polsce. Główne obchody będą miały miejsce w 5 dużych placówkach przyrodniczych:

• w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ul. J. K. Chodkiewicza 30,
• w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 165,
• w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi przy ul. Krzemienieckiej 36/38,
• w Ogrodzie Roślin Leczniczych i Farmakognozji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy al. Gen. J. Hallera 107,
• oraz w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Sienkiewicza 23.

Święto odbywa się w ramach kolejnej już edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Honorowy Patronat nad Wielkim Dniem Pszczół 2017 objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, Lubuski Urząd Wojewódzki, Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski, Lubelski Urząd Marszałkowski, Małopolski Urząd Marszałkowski, Podkarpacki Urząd Wojewódzki oraz Świętokrzyski Urząd Marszałkowski.

 

Źródła: pomagamypszczolom.pl | ulicaekologiczna.pl