Godziny dzielą od zakończenia tegorocznej, szóstej już edycji akcji organizacji Greenpeace „Adoptuj pszczołę”. Na chwilę obecną zebrano już ponad 200 tysięcy złotych.

„Adoptuj pszczołę” to akcja społeczną polegająca na zbiórce pieniędzy, które przeznaczone mają być na ratowanie pszczół i rozwój pszczelarstwa. Organizatorzy zbierają środki za pomocą specjalnego serwisu internetowego za pośrednictwem którego można dokonać “wirtualnej adopcji pszczół” według prostego przelicznika – jedna wirtualna adopcja warta jest 2 zł. Na chwilę obecną, w obecnej edycji akcji, osiągnięto ponad sto tysięcy „adopcji”, a więc łatwo policzyć, że Greenpeace zebrał już ponad dwieście tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej zbiórki mają być spożytkowane, między innymi, na działania mające na celu zapobieganie zatruciu pszczół na skutek niewłaściwego stosowania przez rolników środków ochrony roślin.

Zakończenie akcji „Adoptuj pszczołę 6” nastąpi 24 października (środa) o godz. 23.59. Osoby chcące przyłączyć się do tej akcji mogą to zrobić tutaj.