W 2019 roku pojawi się nowy insektycyd od firmy Bayer o nazwie Sivanto Prime 200 SL. Środek zawiera nową substancję czynną – flupyradifuron.

Sivanto Prime 200 SL, który pojawi się w Polsce już w przyszłym roku, jest przeznaczony do zwalczania szkodników kłująco-ssących w uprawach sadowniczych (np. mszycy jabłoniowo-babkowej, mszycy jabłoniowej, owocnicy jabłkowej, miodówki gruszowej plamistej) oraz w uprawach warzywnych (np. mszycy ogórkowej czy mszycy ziemniaczanej smugowej), a także, na przykład, w uprawach kawy, owoców cytrusowych, kakao, winogron czy bawełny. W Polsce nowy insektycyd od Bayera będzie zalecany w ochronie przedkwitnieniowej jabłoni i grusz.

Według badań, które przedstawił producent Sivanto Prime 200 SL, środek ten wykazuje bardzo niską toksyczność dla pszczół oraz innych zapylaczy. Insektycyd został przetestowany w laboratoriach i badaniach terenowych z wykorzystaniem roślin miododajnych. Stwierdzono, że przy stosowaniu środka w dawkach zgodnych z zaleceniami, nie wykazuje on negatywnych skutków dla pszczół, także w przypadku aplikacji na rośliny kwitnące. Zdaniem firmy Bayer ekolodzy ani pszczelarze nie powinni się więc obawiać wprowadzenia nowego środka.

 

 

 


Źródła: 
www.sivanto.bayer.com
www.sadyogrody.pl/agrotechnika/103/bayer_wprowadza_insektycyd_z_nowa_substancja_czynna,16251.html
www.agrow.agribusinessintelligence.informa.com/AG029835/Australia-to-OK-Bayers-Sivanto-Prime,